Hlavní strana | Novinky | Nástroje kvality | Poradenství | Certifikace | Nabídky práce | Diskuse | Kontakt | Reklama

Hlavní strana

Internetový portál ikvalita.cz vznikl proto, aby umožnil snadný přístup k informacím v oboru řízení kvality. Je tedy určen především manažerům kvality, inženýrům kvality, technologům, ale i kontrolorům kvality. Kromě úvodního seznámení s oblastí řízení kvality zde najdete zejména nejčastěji používané nástroje kvality včetně praktických příkladů a dle možností i odkazů na související stránky.

Ocenění portálu ikvalita.cz

Začátkem ledna 2010 jsem dostal email z Národní knihovny v Praze, který začínal: Vážený pane Lévayi, vybrali jsme Vámi vydávané stránky http://www.ikvalita.cz/ jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví.... Tento email mě opravdu mile překvapil a považuji jej za ocenění mojí dlouhodobé snahy o popularizaci kvality. S Národní knihovnou jsem již uzavřel smlouvu o archivaci stránek portálu v rámci projektu Webarchiv. To znamená, že stránky ikvalita.cz budou zachovány i do budoucna.

Strategické systémy kvality

Mnozí z Vás již zaregistrovali, že jsem přeložil knihu Kennetha Imlera - Strategické systémy kvality. Autora jsem měl možnost poznat osobně nejprve ve Spojených státech amerických, později přijel i k nám do Hradce Králové, kde vedl korporátní interní audit. Kenova kniha je jiná. Je o zákaznících a jejich požadavcích, strategii a hodnocení systémů kvality. Je to kniha, která na českém trhu chyběla, a proto jsem se rozhodl ji přeložit - se souhlasem American Society for Quality. Více informací zde.

První virtuální přednáška

Internetový portál ikvalita.cz pro vás připravil PRVNÍ VIRTUÁLNÍ PŘEDNÁŠKU na téma ŘÍZENÍ PROCESŮ. Přednáška se uskutečnila v sobotu 28.4.2007 na těchto stránkách, ale v internetové verzi nebyla tak populární. Proto jsem se rozhodl, že přednášku poskytnu ve formátu PowerPointu, kdy si ji můžete spustit kdykoli chcete a jakou rychlostí chcete. Cena přednášky je ZDARMA. Takže neváhejte, klikněte a stáhněte si ji.Poradenství

Poradenství mnoha zejména menším a středně velkým firmám umožní pochopení systému kvality včetně ujasnění si jeho významu a způsobu implementace. Poradenské firmy jsou zastoupeny jednotlivci, ale i firmami s lepším či horším renomé. Na této stránce si budete moci vybrat z nabídky některých z poradenských firem.

Shlédnuto: 254331 x


  Příspěvky:

Autor: Novák J. Datum: 2009-03-22 06:28:34

Dobrý den, pozorně jsem si prošel, virtuální přednášku pana Radka Levaye. Považuji ji za obecně zdařilou i když jak sám autor uvádí, opravdu velmi obecnou avšak výstižnou. Já sám momentálně zastávám pozici vedoucího kvality, a to co chci v mém přízpěvku potvrdit, jsou slova autora- jen málo manageru se dále vzdělává, a ne vždy chápou význam managementu kvality. Jsem certifikovaný auditor ISO/TS automotive,zde je situace jiná, ale v ostatních oborech činnosti "strojírenství", je obdobná zmíněnému hodnocení. Pokud jsem mohl zaznamenat- dělám ve strojírenství- pak sice není v mnoha případech životně nutné být certifikován, na ISO pokud nejde o státní zakázky, ale minimálně jej alespoň v základních zásadách dodržovat. Takto se podniku podařilo ztrojnásobit produkci a pro velký zájem zákazníků především ze spolkových zemí Německa, jsme museli z kapacitních důvodů odmítat další růst produkce. V této chvíli je vždy hodně těch kteří se rádi bijí v prsa, a tak během krátké doby došlo k tlaku na zvyšování produkce, která se zečtyřnásobila, ale zároveň se začlo prohlašovat že žádný systém není třeba, že brzdí výrobu, a tak během krátké doby došlo k mimořádným událostem u výrobku, což nejspíše přivedlo zákazníka do velmi tíživé situace, a ten se obyčejně snaží přenést problém na dodavatele. Protože nejvyší manager včas nerozpoznal hrozící nebezpečí, a z managementu kvality se snažil udělat trafiku, lze situaci popsat jako krizovou. Jednoduše a krátce řečeno některé podniky nejspíš nepotřebují ani všeobecnou světovou krizi, aby se do krize firemní dostaly. Naštěstí tu jsou ještě dříve odmítnutí zákazníci, ale to by se musel změnit přístup nejvyššího managementu ke kvalitě, jinak utečou také. S přáním hezkého dne Novák J.


Autor: IT Datum: 2012-01-22 22:11:04

Dobrý den, přednášku jsem si prošla a musím říci, že jsem si po letech osvěžila a obnovila některé souvislosti - takže hurá do práce. IT


Autor: qasnapetr Datum: 2012-08-10 11:19:11

... konečně jedny pořádné stránky! Po dlouhé době! Super jen tak pokračujte. Smekám...


Autor: Wensa Datum: 2013-06-12 17:58:24

Tak na tuhle stránku jsem narazil, protože ji použil jako odkaz diplomant ve své práci, na kterou provádím oponentský posudek. A nestačím čumět. Procesy se zabývám celý svůj život, a to co tady vidím, je - omlouvám se za výraz - průser jak mraky. Obecné kydy a ještě amatérština jak Brno. Např. zde uvedená definice procesů není definicí!!! Pokud tohleto stačí na pochvalné reference a z firem Vás nevyhazují, tak je jasné, proč je naše ekonomika tam kde je. Problém je asi v tom, že kvalitní poradci nedělají takové pseudobombastické weby a lidé, kteří v tomto oboru potřebují informace, je najdou jen na podobných webech. Ach jo... :-(


Autor: Michael K. Datum: 2013-09-04 20:56:56

Ahoj Wensa: bohužel někteří lidé se nemohou věnovat tvorbou a postupem procesů, tak jako ty celý život :-), ale měl bych k tobě jeden dotaz proč nemůže být marketing jako proces? Toto mi nejde do hlavy, mě učili že a dokonce tvořili příklad zrovna na marketingu. A jen tak na okraj pouze vytvoření procesu na papírek není úplně všechno ;)


Autor: Michal - Liberec Datum: 2013-09-30 13:17:27

Wensa, Wensa, už z Tvé formy kritiky je jasné, že jsi tuto stránku a její poslání vůbec nepochopil. Ano, snaha někdy opravdu stačí, byť výsledek není třeba pětihvězdičkový. Založ vlastní web o procesu, rád se přiučím; vydej knihu, rád si ji koupím. Na druhou stranu, máš rozhodně právo na svou kritiku, byť je nicneříkající a prosycena sebedůležitostí.


Autor: OttoB Datum: 2013-12-17 08:28:14

Dobrý den, byl jsem nedávno vhozen do pozice managementu kontroly a kvality, jako popis nástrojů nebo jednoduché zobecnění, je tento web dobrý, pro definice nikoliv. Jsou zde mraky gramatických chyb i stylistických, co takhle napsat článek a ve Wordu dát jen kontrola pravopisu?


Autor: Macek Datum: 2014-04-19 21:12:06

Čekal jsem, že zde na webu třeba najdu nějakou diskuzi, kde si lidé z oboru kvality/technologie budou moci předávat poznatky a informace, jediné co jsem zde našel je „diskuze", která je s prominutím jeden velký bordel ve kterém se nikdo nevyzná, fórum by bylo určitě lepší. Celý web mi přijde jako promrhaný potenciál a ty informace, kterých se tu člověk dočte, nic nového nepřinesou. Škoda...


Autor: Jaroslav Datum: 2014-07-02 16:41:52

Čekal jsem že nástroje kvality rozvedete více do hloubky, což se nestalo. Tyto obecné věci si mohu přečíst na wikipedii. Chtělo by to ke každému nástroji vypsat větší rozbor a jeden příklad z reálného života. Třeba popis FMEA a 8D je hrozně krátký a přitom se o tom dá vypsat spousta věcí.


Autor: kepca Datum: 2015-04-21 14:28:53

Prosím o radu co vše mám zahrnout jako interní auditor do školení Iso 9001 v rámci firmy při školení zaměstnanců v rámci ISO 9001


Autor: SV Datum: 2015-12-21 08:21:59

Pro kepca : Zkus třeba normu ISO 9001 :-) A pak se člověk může divit, že to u nás s kvalitou vypadá tak, jak vypadá, když takoví lidé mají dělat interní audity nebo školit...


Autor: M@rtin Datum: 2016-05-01 19:57:09

Taky bych se přikláněl k ISO 9001 :D


Autor: Jakub T. Datum: 2019-06-11 15:16:35

Dobrý den, prosím o radu. Dodavatel z USA nám dodal do firmy malý lis společně s návodem k použití a ES prohlášením o shodě. Zařízení ve výrobě již rok používáme. Po roce jsme si nechali udělat od TUV kontrolu zařízení. Zjistili že ES prohlášení neodpovídá a návod k použití je také zcela nevyhovující. Můžeme používat zařízení než dojde k nápravě těchto chyb nebo je naší povinností zastavit na zařízení provoz? Děkuji za radu.


Autor: Jakub T. Datum: 2019-06-11 15:17:14

Dobrý den, prosím o radu. Dodavatel z USA nám dodal do firmy malý lis společně s návodem k použití a ES prohlášením o shodě. Zařízení ve výrobě již rok používáme. Po roce jsme si nechali udělat od TUV kontrolu zařízení. Zjistili že ES prohlášení neodpovídá a návod k použití je také zcela nevyhovující. Můžeme používat zařízení než dojde k nápravě těchto chyb nebo je naší povinností zastavit na zařízení provoz? Děkuji za radu.


Autor: Daniel MRÁZ Datum: 2020-04-20 17:10:49

Vaše stránky sleduji už několik let. Velice srozumitelné, užitečné. Děkuji  Nový příspěvek:
 
  Autor: (max. 30 znaků)
 
    Zadejte příspěvek:
 
  Zde napiste číslem nula.